BlackList


BlackList (černá listina) - seznam zakázaných adres.

Program SendMails disponuje nástrojem, který zajistí, že na určité adresy (popřípadě celé domény) se Vaše zprávy nedostanou. Tato funkce je užitečná např. pokud uživatel odhlásí odběr Vašich novinek a je tedy nutné jeho adresu nějakým způsobem z hlavního seznamu adres vyřadit.
Pokud je v hlavním seznamu adres jen několik záznamů, pak můžete potřebnou adresu snadno najít a vyřadit, ovšem pokud hlavní seznam adres obsahuje několik stovek či tisíc adres a navíc je potřeba odstraňovat více adres každý den, pak je mnohem efektivnější vložit tyto zakázané adresy do zvláštního seznamu.
Před každým novým zasíláním zpráv je vždy porovnán hlavní seznam adres s naplněným blacklistem. Nevyhovující adresy jsou pak označeny a není na ně nic odesíláno.

Blacklist naleznete hned vedle hlavního seznamu adres. Stačí pouze přepnout záložku na "Zakázaní příjemci".
umístění Blacklistu v programu
Blacklist může obsahovat jak kompletní emailové adresy (např: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), tak i celé domény (např: volny.cz)

Ruční plnění blacklistu:

Po přepnutí na záložku blacklistu jej lze snadno plnit stejným způsobem jako plnění hlavního seznamu adres. To znamená, že můžete využít všech dostupných funkcí na hlavním panelu (např: import z textového souboru, z databáze, z webové stránky apod...)

možnosti plnění Blacklistu

Blacklist lze snadno doplňovat také importem z poštovního účtu POP3