Pokud se stane, že se zprávy zaslané na doménu centrum.cz vrací nazpět je možné, že neprošly úspěšně přes spamový filtr na tomto serveru.

Zprávy se mohou vracet např. v tomto tvaru:

<Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>: host cax.virusfree.cz said: 554 message refused by the scanner (#5.7.1)

Pravidla pro rozesílání hromadných zpráv přes tento spam filtr nalezente zde:

http://www.virusfree.cz/faq

 

Pravidla v sekci Identifikace by měly být splněna správným nastavením SMTP serveru, případně správně nastavenou adresou odesílatele.

 

Pravidla v sekci Odhlášení odběru je možné zajistit vložením odhlašovacího linku do zprávy.

Je možné vytvořit vlastní odhlašování a nebo použít Doplňkové služby programu SendMails.

 

Pravidla v sekci Formát zpráv. Pokud je zasíláno z programu SendMails z první záložky "HTML" pak se o složení zprávy stará program SendMails a HTML standardy jsou tedy dodržené.

Informaci v hlavičce zprávy "Precedence: bulk" je možné nastavit v "nastavení projektu".

Předmět zprávy je nutné zvolit v souladu s pravidly.

 

V další sekci Pravidla pro zasílání hromadných e-mailových zpráv jde spíše o nastavení zasílání přes server centrum.cz, nicméně není na škodu tato pravidla dodržet.

Různá množstevní omezení lze vyřešit vhodným zvolením nastavení různých prodlev či restartu připojení k SMTP serveru.

Pokud budete chtít zmenšit velikost zasílaných zpráv, je dobré pokusit se zmenšit velikost zaslané grafiky již při její přípravě. Další možností je odškrtnout v hlavním nastavení programu volby "Inline CSS". Správné zobrazení zprávy ale ještě před ostrým rozesíláním otestujte, případně zprávu upravte.