Označení příchozích emailů jako SPAM není zdaleka problémem pouze programu, který emaily odesílá. Během cesty prochází zpráva i několika spamovými filtry (v emailovém klientovi příjemce, na serveru se schránkou příjemce apod.) a každý z nich může mít nastavená jiná kritéria pro hodnocení.

Z velké části tedy záleží na tom, jak zpráva vypadá a hlavně co obsahuje. Pokud například email obsahuje mnoho grafiky, velké titulky, mnoho slov jako "kupujte", "nejlepší nabídka" apod, je velmi pravděpodobné jeho označení jako SPAM.

Program SendMails obsahuje samozřejmě některé pokročilé funkce aby toto riziko snížil (např. formát HTML+text, speciální složení a kódování emailu, odesílání každého emailu samostatně, možnost odesílat emaily pouze v textové formě, grafika odesílaná zároveň se zprávou - nikoli zobrazovaná z externího zdroje apod), ale mnohem více záleží na obsahu zpráv.

Doporučení:
- rozesílat pokud možno z nejnovější verze programu
- rozesílat emaily ve formátu HTML+text
- vložit do zprávy odkaz na ohlášení (např přes doplňkové služby)
- nastavit odkaz pro odhlášení i v hlavičce zprávy (v nastavení projektu)
- méně grafiky
- pokud je to možné zprávy podepsat pomocí DKIM signatury
- snažit se obrázky upravit tak aby zabíraly co nejméně místa (kB)
- zádné přehnané formátování textu
- vyvarovat se "nebezpečným" slovům
- nerozesílat emaily v kopii (i skryté) - pokud to množství emailů dovolí
- omezit počet příloh
- odesílat zprávy s prodlevou (buď mezi jednotlivými zprávami nebo restart SMTP serveru a nasledná prodleva po odeslání určitého počtu zpráv)
- smazat kolonku "identifikace maileru" (hlavní nastavení programu->záložka Tvorba zpráv)
- pravidla pro zasílání hromadné pošty na doménu centrum.cz zde>>
-
 zkontrolujte si spam skóre Vašeho emailu před spuštěním rozesílky (např dle tohoto návodu)


Pokud chcete mít téměř 100% jistotu, že Váš email nebude označen jako SPAM, odesílejte emaily spíše v prostém textu nez v HTML. Ovšem takový email zase nevypadá tak pěkně a nemusí být k oslovení zákzníků to pravé...

Také je doporučeno nastavit mezi zprávami prodlevu v zasílání. Minimální prodlevu však nelze jednoznačně určit - kazdý web (např seznam.cz) kontroluje množství došlých zpráv z jedné IP adresy do svých schránek podle jiných parametrů. Prodlevu je možné rozpočítat dle počtu zpráv a celkového času určeného k odesílání.

Jinou věcí je, pokud si Vaše zprávy sám příjemce označil jako SPAM, s tím se pak bohužel nedá níc dělat. Jedinou možností je pak odesílat zprávy pod jinou emailovou adresou odesílatele ;)